Moderne Funkisvilla med Energivenlige Løsninger og Luksuriøse Detaljer Ideel for Familielivet
Moderne Funkisvilla med Energivenlige Løsninger og Luksuriøse Detaljer Ideel for Familielivet
Drømmer I om en villa, der kombinerer moderne design, masser af plads og energieffektive løsninger? Denne flotte grundmurede funkisvilla, opført i 2016, er den perfekte ramme for et moderne familieliv og tilbyder hele 262 m² bolig, samt en 48 m² sammenbygget garage. Garagen er udstyret med gulvvarme og 2 el-hejseporte, som gør hverdagen lettere.
Unik beliggenhed i GolfparkenVillaen er beliggende på en 912 m² stor grund i den populære og børnevenlige bydel Golfparken, hvor I kan nyde ugenerede udearealer og masser af privatliv. Her finder I både en skøn morgen- og aftenterrasse, en sydvendt gårdhave og en god indkørsel. Haven er anlagt med græs og kræver minimal vedligeholdelse takket være en installeret robotgræsslåmaskine.
Energivenlige PlusserDenne villa er udstyret med en række energivenlige løsninger, der gør det nemt at holde omkostningerne nede og komforten oppe. Her er bl.a. et 6 kWh solcelleanlæg, jordvarme, genveksanlæg og automatisk solafskærmning i hall vindue. Alle 310 m² er forsynet med gulvvarme, og villaen har træ-aluminium vinduer samt eksklusivt inventar fra Svanekøkken.
Velindrettet PlanløsningIndenfor byder villaen på en rummelig og gennemtænkt planløsning. Stueplan rummer bl.a. et bryggers med bord og vask, skabe og fryseskab, et værelse med skydedørsskabe, et badeværelse med bruseniche, et depotrum med hylder samt en stor, præsentabel hall med ca. 5 meter til loftet og en flot, lys trappe til 1. sal. Fra hallen er der adgang til et imponerende køkken-alrum på 40 m², der åbner op til både den sydvendte gårdhave og aften terrassen. Den rummelige stue har en flot opmuret brændeovn og udgang til aften terrassen.
Første sal: På første sal finder I en gangbro med kig ned til hall, et åbent kontor, et badeværelse med bruseniche og dobbeltvask, samt et luksuriøst soveværelse med walk-in garderobe. Desuden er der et multirum med skydedørsskabe og to værelser med lette vægge perfekt til både børn og gæster.
Kvalitet hele vejen igennemHele stueplan er beklædt med smukke 120x60 italienske klinker, mens første sal har elegante trægulve. Garagen er forsynet med et holdbart epoxy malet gulv, som giver et ekstra strejf af kvalitet.
Den perfekte familieboligHvis I leder efter en moderne og energieffektiv villa med masser af plads, er denne funkisvilla i Golfparken det ideelle valg. Her får I både stilfuld indretning, højt komfortniveau og en fantastisk beliggenhed i et attraktivt og børnevenligt område.